wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Taśmy dwustronne - Jak kleić? - Doradztwo techniczne

Taśmy dwustronne - Jak kleić? - Doradztwo techniczne

Data dodania: 29-11-2021 alt

Klejenie taśmą dwustronną różnych elementów ma kilka korzyści w stosunku do kleju. W tym tekście chcę omówić jedną z ciekawszych technik klejenia taśmą.


Największym problemem przy klejeniu jest przystosowanie materiałów do siebie. Często musimy korygować położenie materiałów względem siebie, a to nie zawsze jest możliwe, bo taśma lub klej mocno złapią i nie da się już przesunąć elementu.


Stąd dobrze jest, jak początkowa siła klejenia nie jest zbyt duża, ale klienci wymagają, aby trwale połączyć materiały jak najszybciej się da.


Rozwiązanie problemów przy klejeniu


Rozwiązanie problemu pierwszego — powinniśmy użyć jak najgrubszej taśmy o elastycznej strukturze, po to by po dociśnięciu taśma wniknęła w głąb pryzmatów — ma to na celu zwiększenie powierzchni klejenia. Niestety nie jest to w tym przypadku możliwe, bo klient nie chce by to odstawało.


W takim przypadku wybrana została taśma z klejem akrylowym, która ma 0,25 mm grubości. Klej jest bardzo mocny, nie wniknie w głąb powierzchni, ale jest na tyle silny, że przy zmniejszonej powierzchni połączenia utrzyma element, który jest lekki.


Technika klejenia taśmą dwustronną


Po oczyszczeniu powierzchni pokaże jak rozwiązać problem drugi, czyli spasowanie wymiarów. Jest to tradycyjna metoda, tutaj właśnie pokażę wyższość klejenia taśma w stosunku do kleju.


Naklejamy taśmę na jedną z powierzchni i nie odrywamy warstwy ochronnej. Odklejamy kawałek warstwy ochronnej, wywijamy ją na zewnątrz, tak by można było ją złapać palcem. Robimy tak na każdym odcinku.


Przyklejamy drugi element, jak widać, on się nie przyklei tylko do tych małych odcinków, gdzie jest odwinięta taśma. Jest to na tyle mała powierzchnia połączenia, że bez wysiłku będziemy mogli korygować położenie elementów względem siebie, a z drugiej strony jest już połączenie na tyle trwałe, że przypadkiem nam się elementy nie przesuną.


Teraz wyciągamy warstwę ochronną, potem mocno dociskamy i już.
 

Przekierowanie -> TAŚMY DWUSTRONNE W NASZYM SKLEPIE

Nasza firma jest oficjalnym dystrybutorem firm TESA, Saint Gobain, NITTO, oraz posiadamy własną linie produkcyjną taśm które docinamy na konkretne wymiary.
 

W doborze konkretnej taśmy oraz więcej informacji udzieli nasz wykwalifikowany doradca techniczny.
KONTAKT


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl