wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Taśma filtracyjna do poliwęglanu komorowego - jak stosować?

Taśma filtracyjna do poliwęglanu komorowego - jak stosować?

Data dodania: 25-01-2023


Jak uszczelnić poliwęglan komorowy? Jak poprawnie stosować taśmy filtracyjne paroprzepuszczalne do poliwęglanu komorowego?

 

Z naszym poradnikiem to nic prostszego, pokażemy ci jak w prosty sposób aplikować taśmę filtracyjną na płytę poliwęglanową komorową.


Zaczniemy krótko od tego, czym jest poliwęglan komorowy a następnie przejdziemy do zagadnienia, ‘’Jak uszczelnić poliwęglan komorowy?’’.
 

Nazwa poliwęglanu komorowego pochodzi od komór, które znajdują się wewnątrz materiału. Te komory pełnią rolę izolatora cieplnego, dzięki czemu poliwęglan komorowy jest bardzo dobrym izolatorem termicznym. W związku z tym jest często stosowany w budownictwie oraz konstrukcjach takich jak szklarnie, przystanki autobusowe, altany jako izolacja cieplna dachów i ścian.
 

Poliwęglan komorowy jest również odporny na działanie warunków atmosferycznych, co czyni go idealnym materiałem do zastosowań zewnętrznych. Jest lekki i łatwy w obróbce, co ułatwia jego montaż.

 


Jak uszczelnić poliwęglan komorowy?

 

 

Aby uszczelnić poliwęglan komorowy za pomocą taśmy filtracyjnej paroprzepuszczalnej oraz taśmy pełnej zamykającej, należy wykonać następujące kroki:

 

 • Oczyścić powierzchnię poliwęglanu z brudu, kurzu lub innych zanieczyszczeń oraz dokładnie wymierzyć ilość taśmy potrzebnej do pokrycia krawędzi płyt z otwartymi komorami. 

 

alt
 • Górna krawędź płyty należy zabezpieczyć wykorzystując taśmę pełną zamykającą natomiast dolną krawędź płyty należy zabezpieczyć wykorzystując taśmę filtracyjną paroprzepuszczalną.
 
alt
 
 • Odwinąć taśmę z rolki i przyciąć ją na odpowiednią długość.
   
alt

 

 • Następnie należy odkleić około 5 centymetrów pasków papierowej przekładki.
 
alt
 
 • Odbezpieczoną część taśmy należy przykleić na początku płyty i w takiej samej szerokości po obu stronach płyty.
 
alt
 • Rozwijamy taśmę po całej długości krawędzi płyty systematycznie odklejając paski zabezpieczające, jednocześnie dociskając taśmę do płyty.  Pamiętając aby taśma była naklejona symetrycznie obu stronach płyty.
 
alt
 
 • Jeszcze raz dokładnie docisnąć taśmę do poliwęglanu, aby usunąć powietrze spod niej i zapewnić dobre przyleganie.
   
alt
 
 • Taśma paroprzepuszczalna pozwala na przepuszczanie pary wodnej, ale zabezpiecza przed dostaniem się wilgoci do wnętrza poliwęglanu. Po aplikacji taśmy należy nałożyć profil zamykający do poliwęglanu komorowego.
   
alt
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu