wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Jakie uszczelki do okien? - PORADNIK

Jakie uszczelki do okien? - PORADNIK

Data dodania: 21-09-2022
Uniwersalne uszczelki do okien

Uszczelki do okien PCV


W obecnej chwili każda szczelina, przez którą ucieka ciepło to strata znacznych pieniędzy. Warto zadbać o dobre uszczelnienie okien i drzwi, aby zminimalizować straty ciepła. Szczególnie w chwili kiedy koszty ogrzewania są tak duże.


Dobre uszczelki do okien PCV pełnią też rolę wygłuszającą. Nowe okna, wykonane zwykle z PCV lub drewna są kupowane już z gotowymi uszczelkami, które są specjalnie profilowane tak, aby wcisnąć je w szczelinę skrzydła okiennego lub w ościeżnicę.Uszczelka w prawidłowo eksploatowanym oknie PCV lub drewnianym powinna wytrzymać do 10 lat, po tym czasie trzeba ja wymienić. Inspekcje uszczelek warto wykonywać podczas mycia okien.
 

W przypadku starszych modeli okien PCV lub drewnianych, producenci już nie dostarczają części zamiennych, także uszczelek. Warto wtedy sięgnąć po sprawdzone rozwiązania, równie trwałe i skuteczne.

alt

 

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wachlarz różnego rodzaju uszczelek do okien.
Kliknij w link przekierowania - ''Uszczelki do okien''


Dobra uszczelka do okien PCV powinna:

 

  • Być wodoszczelna
  • Nie przepuszczać powietrza
  • Zapewnić dobrą izolację cieplną
  • Zapewnić dobrą izolację akustyczną.
  • Doskonale przylegać do ościeżnicy lub skrzydła


Najtańsze uszczelki do okien PCV są wykonane z gąbki z materiałem klejącym. Taki rodzaj uszczelkę zwykle spełnią swoją rolę przez rok i potem trzeba wymieniać je na nowe.

Wykorzystuje się je do okien starych, drewnianych w miejscach, gdzie straty ciepła nie są aż tak istotne, jednak zależy nam by po prostu nie wiało.


Coraz częściej stosuje się uszczelki z EPDM, jest to materiał niezwykle trwały odporny na wilgoć, promieniowanie UV i nie traci swoich właściwości przy zamianach temperatur w przedziale od -30 C° do 80 C° stopni na plusie.Jest o niezwykle istotny parametr, bo np. uszczelki do okien PCV przy niskich temperaturach twardnieją. Uszczelki do okien z EPDM świetnie sprawdzają się też w przypadku starych okien i drzwi.


Kompromis gdzie mamy doskonałą relację ceny do jakości daje nam uszczelka z pianki PE. Jest ona relatywnie tania i ma doskonałe właściwości izolujące.


Uszczelki z pianki PE sprzedajmy w grubości od 1 mm do 6 mm, w kolorze czarnym, antracytowym i białym.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu