wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Szlifowanie spoin pachwinowych

Szlifowanie spoin pachwinowych

Data dodania: 16-11-2021

altSzlifowanie spawów wewnętrznych pachwinowych

 
Jednym z trudniejszych zadań jest obróbka spawów pachwinowych o kącie 90 stopni lub mniejszym. W przypadku obróbki elementów dekoracyjnych nie wystarczy usunąć tylko zgorzel po spawaniu, tę powierzchnię trzeba wypolerować.

 

Pamiętajmy, że jeśli nie usuniemy wszystkich pozostałości po spawaniu, w tym miejscu może powstawać korozja, nawet na stali nierdzewnej.

 
Czym szlifować spawy?

 

 

Firma Pferd, której jesteśmy oficjalnym dystrybutorem, ma kilka rozwiązań aby szlifowanie spoin w trudno dostępnych miejscach było szybkie oraz wydajne.
 

Innowacyjnym rozwiązaniem jest Tarcza do szlifowania spoin pachwinowych.
 Lamelka do pachwin curve P60 125 mm L PFERD
alt

Ta innowacyjność polega na tym, że listki lamelki są zawinięte, tworząc na krawędzi owal.

 
Szlifowanie spawów w narożnikach

 

 

Dzięki tej lamelce można obrabiać pachwinę spawu, optymalnie uwydatniając jej kształt. Robiąc balustradę, możemy już teraz stworzyć odpowiednią geometrię łączenia. Używając tego narzędzia wpływamy na jakość wykończenia powierzchni.
 


Kolejnym, ale już mniej innowacyjnym sposób to użycie szczotki drucianej odpowiedniej dla obrabianych elementów. Jednak ona nie wykańcza powierzchni, tak jak należy, jej można użyć do usunięcia rdzy czy też zgorzeli po spawaniu.
 


Do polerowania powierzchni pachwin polecamy włókniny sprasowane, której właściwością jest dopasowywanie się do kształtu powierzchni. Polecamy włókninę XL-RD do pracy obróbczych spawów.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl